Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
Newsletter E-mail Facebook

EduAkcja dla bibliotek na Warszawskich Targach Książki
Kiedy
18 maja 2017 (czwartek) g. 10:00 - 12:20
Gdzie
Stadion Narodowy, Al. Księcia J. Poniatowskiego 1 (sala RZYM) (mapa)
zamknij
Dostęp dla niepełnosprawnych Możliwy dojazd autobusem Możliwy dojazd rowerem

Zobacz w serwisie


Temat konferencji: Kompetencje i motywacje współczesnego bibliotekarza.

Zapisy: eduakcjadlabibliotek.evenea.pl

Zapraszamy entuzjastów literatury, bibliotekarzy i nauczycieli-bibliotekarzy na trzecią już konferencję organizowaną przez Warszawski Program Edukacji Kulturalnej w ramach Edu Akcji. Tradycyjnie odbędzie się ona podczas Warszawskich Targów Książki.

Pamiętając, że edukacja kulturalna to suma działań kształtująca kapitał ludzki, przygotowująca do świadomego uczestnictwa w kulturze i rozbudzająca wrażliwość estetyczną chcemy spotkać się 18 maja, aby umocnić i podnieść nasze kompetencje. Współczesny bibliotekarz pełni rolę konsultanta, nauczyciela i współtwórcy zajęć. Musi być „zarządcą czasu”, aby sprostać zadaniom, wymaganiom oraz oczekiwaniom młodego i dorosłego czytelnika, a przede wszystkim być twórcą dobrej jakościowo, ciekawej biblioteki.

Podczas konferencji nie zabraknie również czasu na refleksję nad osobistym rozwojem, pracą z uczniami nad książką oraz aktualnymi problemami środowiska nauczycieli-bibliotekarzy.

Z przyjemnością pragniemy zapowiedzieć wystąpienie pt. „Doceniaj(my) biblioteki i… bibliotekarzy” Pani Mai Branki - trenerki i konsultantki z szesnastoletnim doświadczeniem, pracującej zarówno grupami (prowadzącej szkolenia, warsztaty i treningi), jak też indywidualnie – w roli tutorki, coacha, superwizorki. Od czterech lat silnie współpracującej z instytucjami sektora kultury – bibliotekami i domami kultury oraz urzędnikami miejskimi odpowiedzialnymi za politykę kulturalną. Specjalizującej się w warsztatach z zakresu komunikacji interpersonalnej i społecznej.

Podczas konferencji będzie również czas na zapoznanie się z nowym formularzem Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej.