Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
Newsletter E-mail Facebook

Konferencja Muzealna EduAkcja Warszawy
Kiedy
2 października 2017 (poniedziałek)
Gdzie
Muzeum Narodowe w Warszawie, Al. Jerozolimskie 3 (mapa)
zamknij
Dostęp dla niepełnosprawnych Możliwy dojazd autobusem

Czy wizyta w muzeum sztuki możne rozwijać u uczniów wiedzę z przedmiotów ścisłych? Czy muzeum historyczne "uczy" jedynie historii? Czy centrum nauki to miejsce, w którym należy oczekiwać tylko fizycznych i chemicznych eksperymentów?

Zapraszamy do wzięcia udziału w IV edycji Muzealnej EduAkcji Warszawy.

W tym roku skupimy się na zagadnieniu interdyscyplinarności instytucji kultury, rozważane będą możliwości wykorzystania ich kolekcji i oferty edukacyjnej przez nauczycieli różnych przedmiotów. Zastanowimy się także nad miejscem i zadaniami edukacji kulturalnej w zreformowanej szkole.

Konferencja skierowana jest do nauczycieli, edukatorów i pracowników instytucji kultury z Warszawy i okolic, pracujących z młodzieżą w wieku 12-19 lat.

W tym roku Muzealna eduAkcja będzie przebiegała dwuetapowo.

ETAP PIERWSZY

Międzymuzealna gra miejska dla uczniów i nauczycieli warszawskich szkół

26 września - 2 października 2017


Rejestracja do gry pod linkiem: muzealnagramiejska.evenea.pl do 22 września.

ETAP DRUGI

Konferencja Muzealna EduAkcja Warszawy w gmachu Muzeum Narodowego w Warszawie

2 października 2017
(poniedziałek) w godz. 9.00 - 16.00

Rejestracja na konferencję pod linkiem: konferencjamuzealnaeduakcja.evenea.pl do 28 września.

W programie: sesja posterowa warszawskich muzeów i instytucji kultury oraz część warsztatowa. Przewidziano także przerwę kawową i obiadową.

W sesji posterowej udział wezmą przedstawiciele: Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni Oddział MNW, Muzeum w Nieborowie i Arkadii Oddział MNW, Domu Spotkań z Historią, Muzeum Historii Polski, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Warszawy, Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, Zachęty Narodowej Galerii Sztuki, Zamku Królewskiego w Warszawie - Muzeum Rezydencji Królów i Rzeczypospolitej.

Zapraszamy do zapisu do grup warsztatowych - w formularzu zgłoszeniowym należy wskazać jeden wybrany warsztat:
1. Dlaczego fortepian gra? Moderator: Hanna Napiórkowska, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Przedmioty: fizyka i nauki ścisłe.
2. Chronić pamięć, kształtować przyszłość Moderator: Sonia Ruszkowska, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Przedmioty: wiedza o kulturze, wiedza o społeczeństwie, historia.
3. Czas na geografię. Jak skonstruowano wilanowski zegar słoneczny? Moderator: Urszula Rukat, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Przedmioty: geografia, fizyka, przyroda.
4. Poczuj chemię do malarstwa Moderator: Aleksandra Kresowska-Pawlak, Barbara Tichy, Muzeum Narodowe w Warszawie. Przedmioty: chemia i nauki przyrodnicze.
5. Historia architekturą opowiedziana Moderator: Katarzyna Witt, Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Przedmioty: historia, historia sztuki, zajęcia artystyczne.
6. Ile waży dzieło sztuki? Moderator: Julia Łuczywo, Muzeum Rzeźby w Królikarni. Przedmioty: matematyka, przyroda, zajęcia artystyczne.
7. Srebrna matematyka Moderator: Anna Kwiatkowska, Muzeum Warszawy. Przedmioty: matematyka i przedmioty ścisłe.
8. Ile historii jest w dziele sztuki? Moderator: Anna Zdzieborska, Marcin Matuszewski, Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki. Przedmioty: historia, wiedza o społeczeństwie, zajęcia artystyczne.
9. Lekcja z Mistrzem Rembrandtem Moderator: Tomasz Drapała, Zamek Królewski w Warszawie. Przedmioty: historia, j. polski, muzyka.

Więcej szczegółów >>>