Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
E-mail Facebook

Filmowa EduAkcja Warszawy
Kiedy
5 grudnia 2019 (czwartek)
Gdzie
Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny, ul. Wałbrzyska 3/5 (mapa)
zamknij
Dostęp dla niepełnosprawnych

Filmowa EduAkcja Warszawy

W ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej zorganizowana zostanie druga edycja Konferencji Filmowa EduAkcja Warszawy. Spotkanie, zorganizowane przez Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy oraz Warszawski Program Edukacji Kulturalnej, we współpracy z FINA, odbędzie się 5 grudnia 2019 roku w siedzibie FINA przy ulicy Wałbrzyskiej.

Konferencja jest wydarzeniem środowiskowym, w jednym miejscu spotkają się nauczyciele, animatorzy i edukatorzy z domów kultury, DKF-ów, stowarzyszeń, fundacji, kin, placówek oświatowych, szkół, uczelni wyższych, przedsiębiorstw i grup nieformalnych, a także urzędnicy oraz rodzice, opiekunowie i młodzież.
Tematem przewodnim konferencji jest edukacja filmowa poprzez praktykę i doświadczenie. Chcemy zainspirować uczestników wydarzenia do postrzegania filmu nie tylko w kontekście jego odbioru jako dzieła sztuki lub nośnika treści edukacyjnych, lecz także w kontekście jego tworzenia.

Ucząc dzieci plastyki, literatury czy muzyki, zapoznajemy je nie tylko z poszczególnymi dziełami, lecz także przedstawiamy reguły gramatyki, poetyki, harmonii, nauczamy technik plastycznych i podstaw kompozycji; pokazujemy, jak te dziedziny rozwijały się w czasie, a przede wszystkim – dajemy dzieciom do ręki flety, cymbałki, pędzle, kredki, zachęcamy do pisania wypracowań, opowiadań, wierszy. Filmy zwykle tylko oglądamy.

Praca przy tworzeniu filmu to nie tylko fantastyczna podróż do świata sztuki. Film, który ze swej natury jest przedsięwzięciem grupowym, to uczenie się wzajemnej komunikacji, funkcjonowania w grupie, podziału zadań, zrozumienia swoich emocji, czerpania doświadczenia z rozwiązywania problemów, podejmowania prób i wyzwań oraz dążenia do celu, jakim jest magiczny moment prezentacji efektów swojej pracy na ekranie.

Program --->>>

Rejestracja --->>>