Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
E-mail Facebook

Dom Kultury Włochy
Rodzaj instytucji: dom kultury
ul. Bolesława Chrobrego 27
Warszawa (mapa)
zamknij
+48 22 863 73 23
dkw@dkwlochy.pl
www.dkwlochy.pl

Opis

Filie:
Artystyczny Dom Animacji – filia Domu Kultury Włochy, Kino „ADA” ul. ks. Juliana Chrościckiego 14, 02-421 Warszawa
Okęcka Sala Widowiskowa DKW, ul. 1 Sierpnia 36 A, 02-134 Warszawa
Glinianka – Pracownia Ceramiki, Batiku i Witrażu
ul. Astronautów 17, 02-154 Warszawa


Co jest dla nas najważniejsze w edukacji kulturalnej:

Poszerzanie, na własną miarę i według własnych możliwości, przestrzeni kultury poprzez:
 traktowanie każdego widza i uczestnika jako gościa Domu Kultury „Włochy”
 stworzenie oferty programowej zaspokajającej potrzeby mieszkańców z uwzględnieniem
każdej z grup wiekowych
 prezentację najlepszych osiągnięć amatorskiego ruchu artystycznego
 dbanie o wysoki poziom artystyczny zajęć i wydarzeń, prestiż i oryginalność repertuaru
 zapraszanie do współpracy organizacji pozarządowych oraz profesjonalistów, specjalistów
swojej dziedzinie
 współpracę z lokalnymi placówkami oświatowymi oraz profesjonalistów, specjalistów swojej dziedzinie
 współpracę z lokalnymi placówkami oświatowymi.


Edukacja kulturalna jest dla nas niezbędnym elementem wychowania do życia w kulturze. Ma być kierowana zarówno do dzieci, jak i osób dorosłych, którzy uczestnicząc w zajęciach oraz wydarzeniach prowadzonych przez Dom Kultury otrzymują umiejętności i kompetencje świadomego odbioru sztuki oraz zachętę i przestrzeń do rozwijania własnych zainteresowań i talentów twórczych.

Co roku 45 tysięcy osób rozwija w Domu Kultury "Włochy" swoje talenty i pasje.
U nas nauczysz się tańczyć, wystąpisz na scenie, namalujesz pejzaż, zagrasz w teatrze. Z rodziną i przyjaciółmi zrelaksujesz się w kinie, na koncercie, czy na pikniku.
Zobacz, jak blisko nam do Ciebie!

Należymy do sieci warszawskich domów kultury i współtworzymy kampanię (Na)dajemy kulturę!


Misja i krótki opis instytucji:
Kształtowanie indywidualnych zainteresowań i uzdolnień młodych ludzi, wyzwalanie ich fantazji i wyobraźni a grupie 50+ dostarczanie nowej wiedzy na najwyższym poziomie. Realizowanie programu uczestnictwa w kulturze pod hasłem „przyjdziesz i zostaniesz". Budowanie przyjaznych kontaktów z otoczeniem społecznym, animacja środowiska, współpraca z innymi placówkami i organizacjami pozarządowymi, pielęgnowanie tradycji. Rozwijanie kultury artystycznej i filmowej poprzez upowszechnianie sztuki profesjonalnej a także dzieł krajowej i światowej kinematografii.
U nas miłością do kultury zarazisz się na całe życie.

Projekt autorski: musical „Kopciuszek”

Od czego się zaczęło czyli historia powstania projektu:
Zaczęło się od powstania scenariusza spektaklu i napisania piosenek.

Musical "Kopciuszek" to kolejny spektakl muzyczny w wykonaniu Teatru Muzycznego DramADA z Artystycznego Domu Animacji w reżyserii Kamila Jarosa.

Historia osieroconej dziewczyny, która po śmierci ojca staje się służką swojej Macochy i jej dwóch córek jest znana niemal każdemu. Pociechą dla dziewczyny są jej mali przyjaciele - myszy, o które dba i obdarza serdecznością. Jej życie zmienia się w momencie pojawiania się Wróżki, dzięki której Kopciuszek jedzie na królewski bal i ze wzajemnością zakochuje się w księciu. Ta wzruszająca historia o tęsknocie, walce z trudnym losem i nagrodzie za dobre serce poruszy niejednego.

Na scenie zobaczymy utalentowanych uczniów DramADY, wcielających się w baśniowe postacie oraz widowiskowe choreografie, których klimat będzie nasycać autorska muzyka skomponowana specjalnie do tego przedstawienia.

Spektakl wystawiany jest w Okęckiej Sali Widowiskowej Domu Kultury Włochy.


Dla kogo?
dzieci i młodzież

Z kim:
Artystyczny Dom Animacji – filia Domu Kultury Włochy.

Zrealizowano:
Scenariusz spektaklu, teksty piosenek, kompozycje i aranżacje utworów muzycznych, choreografie.

Rezultaty projektu:
Integrowanie amatorskich ruchów artystycznych, kultywacja zamiłowania do sztuki i teatru, nabywanie profesjonalnych umiejętności musicalowych (taniec, aktorstwo i śpiew).Bajka zawiera elementy edukacji polonistycznej, społecznej i muzycznej, dykcji oraz aktorskiej interpretacji. Program pozwolił rozbudzić w uczestnikach i widzach zamiłowanie do muzyki, tańca i piosenek z wartościowym tekstem, nauczył ich poruszania się w różnych stylach i gatunkach muzycznych. Opracowany scenariusz można wykorzystać wielokrotnie.

Finansowanie:
Środki własne.

Co było najtrudniejsze?
Sfinansowanie kompozycji i aranżacji utworów napisanych specjalnie do tego spektaklu.

Co sprawiło największą radość twórcom i uczestnikom?
Piękne kostiumy, które wykonała jedna z mam, oraz możliwość wcielenia się w bajkowe postaci; przygotowanie roli było czasochłonne i wymagające od uczestników sporego pola wyobraźni.

Projekt autorski: Dziecko, strach, rany boskie

Od czego się zaczęło czyli historia powstania projektu:

Spektakl powstał w 2013 r jako zwieńczenie pierwszego roku pracy grup juniorskich w Teatrze Sztuk Wielu. Jego autorzy Izabela i Sebastian Stafeccy zaproponowali wznowienie sztuki Zespołowi Edyta Band Junior.

Cała prawda o dzieciach w krzywym zwierciadle Kabaretu Starszych Panów. Niezwykły spektakl utkany z rozmów i pomysłów dzieci, bazujący na nowych interpretacjach kultowych piosenek. Przedstawienie uchyla drzwi do świata obaw i lęków dzieciństwa. Ukazuje wszystko to, czego rodzice boją się dowiedzieć o swoich milusińskich. Uwalnia obawy o dziecko, od których rodzic stara się uciec.

Spektakl Tylko dla ludzi o mocnych nerwach ;-) - jeśli boisz się wrócić do dzieciństwa, to lepiej nie przychodź!

Rany boskie, będzie się działo!

Spektakl wystawiany jest w Okęckiej Sali Widowiskowej Domu Kultury Włochy.

Scenariusz: Izabela Stafecka, Sebastian Stafecki,

Reżyseria: Sebastian Stafecki,

Przygotowanie wokalne: Edyta Kiesewetter,

Realizacja dźwięku: Arkadiusz Gołąb

Dla kogo?

dzieci i młodzież do 14 roku życia

Z kim:

Dom Kultury „Włochy” Zespól wokalny Edyta Band Junior

Zrealizowano:

Scenariusz spektaklu, teksty piosenek, kompozycje i aranżacje utworów muzycznych, choreografie.

Rezultaty projektu:

Młodym wykonawcom przybliżono formę musicalową co skutkowało integrowaniem sztuk scenicznych, nabywaniem umiejętności musicalowych (taniec, aktorstwo i śpiew). Przybliżono poezję słowa. Program pozwolił rozbudzać w odbiorcach projektu (wykonawcy i widzowie) zamiłowanie do muzyki, tańca i piosenek z wartościowym tekstem, nauczył ich poruszania się w różnych stylach i gatunkach muzycznych. Z pokazu scenicznego został zarejestrowany film. Opracowany scenariusz można wykorzystać wielokrotnie.

Finansowanie:

Środki własne

Co sprawiło największą radość twórcom i uczestnikom?

Kontakt z nową formą sceniczną oraz twórczością Przybory i Wasowskiego. Interakcja z publicznością.

Inne działania dotyczące edukacji kulturalnej:

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Dzielnicy Włochy.

Mazowiecki Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej Asteriada,


Dzielnicowy Konkurs Recytatorski – eliminacje do Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka i Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego,

Dziecięcy Festiwal Przedszkolada – zasięg dzielnicowy,

Rodzinny Konkurs Ceramiczny (Bożonarodzeniowy) – zasięg dzielnicowy,

Wielkanocy Konkurs Ceramiczny – zasięg dzielnicowy,

Bożonarodzeniowy konkurs rodzinny na ozdobę ze szkła – zasięg dzielnicowy,

Wielkanocny konkurs rodzinny na ozdobę ze szkła – zasięg dzielnicowy,

Teatralna Scena Talentów – cykl spotkań poświęcony najciekawszym osiągnięciom teatrów niezależnych, działających poza głównym, zawodowym nurtem. Zapraszamy do udziału w spektaklach najlepszye grupy teatralne, których dorobek artystyczny doceniono na najważniejszych ogólnopolskich przeglądach i festiwalach,

Muzyczne co nieco – cykl koncertów, który tworzy kolaż muzycznych gatunków i charakterystycznych osobowości wykonawców goszczących na naszej scenie. Muzyczne Co Nieco pozwala zaspokajać bardzo różne gusta muzyczne,

Slajdowisko – cykl spotkań podróżniczych pozwala „ruszyć w podróż” z ludźmi, którzy podpowiedzą, jak podróżować za małe pieniądze albo tymi, którzy odwiedzili np. najwyższe szczyty Afryki. Zaproszeni goście chętnie podzielą się swoją pasją, a opowieści bogato zilustrują pokazem slajdów i filmów. Przyjdź - zobacz - zacznij swoją przygodę!
Bajkowe Niedziele – cykliczne przedstawienia teatralne dla najmłodszych. Maluchy z przyjemnością zobaczą spektakl kukiełkowy, bajkę muzyczną lub włączą się w przedstawienie interaktywne.

Muzyczne labirynty to cykl koncertów, podczas których prezentujemy młodych, początkujących instrumentalistów i wokalistów, ale także znanych muzyków. Proponujemy różnorodny repertuar: klasyczny, rozrywkowy, poważny i z „przymrużeniem oka”. Koncerty są sposobem najlepszego spędzenia czasu oraz spotkania ze znakomitymi artystami.

Galeria Czynna Domu Kultury „Włochy”

Galeria Start Okęckiej Sali Widowiskowej

ADA. ART. Galeria w Artystycznym Domu Animacji

Klub Filmowy Okęckiej Sali Widowiskowej

MiniMal – Dom Kultury „Włochy” to miejsca otwarte dla mieszkańców. Chcemy wspierać działania lokalne, inicjatywy oddolne i integrować sąsiadów. Jesteśmy gotowi udostępnić pomieszczenia mieszkańcom Dzielnicy Włochy, którzy chcą robić coś dla innych. Sale udostępniamy nieodpłatnie, wyłącznie na działania niekomercyjne m.in. warsztaty, spotkania, koła zainteresowań.

Miejsca Otwarte MiniMAL zlokalizowane są w placówkach Domu Kultury „Włochy” i dostępne w wyznaczonych miejscach, dniach i godzinach z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.

Krytyczny Kącik Towarzyski – projekt włączenia i zaangażowania młodzieży w działania MiniMalu Domu Kultury „Włochy” przy ulicy Bolesława Chrobrego 27. Projekt zakłada organizację cotygodniowych spotkań integrujących młodzież z dzielnicy Włochy. Chcemy stworzyć razem z młodzieżą przyjazną przestrzeń, otwartą na naukę wyrażania własnych opinii, poznawania się, wymieniania doświadczeniami, rozwijania i dzielenia z innymi. W „Kąciku” dostępna będzie aktualna prasa młodzieżowo-hobbystyczna, gry planszowe, wymienialnia książek, filmów, seriali i pomysłów. Chcemy, żeby „Kącik” stał się miejscem spotkań, wymiany poglądów, wyrażania zdania, kreowania
swojego otoczenia i aktywizował młodzież w twórcze działania Domu Kultury „Włochy”.

Cykliczne pikniki środowiskowe: Lato w plenerze z Domem Kultury Włochy. Animacje środowiskowe prowadzone w czasie lata na obszarze całej dzielnicy Włochy.


Kontakt do osoby odpowiedzialnej za edukację kulturalną:
Małgorzata Kiełczewska, mkielczewska@dkwlochy.pl, Tel. 508 660 472

Facebook