Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
E-mail Facebook

Orkiestra Sinfonia Varsovia
Sinfonia Varsovia
Rodzaj instytucji: instytucja muzyczna
ul. Grochowska 272
Warszawa (mapa)
zamknij
+48 22 582 70 82
sinfoniavarsovia@sinfoniavarsovia.org
www.sinfoniavarsovia.org

Opis

Co jest dla nas najważniejsze w edukacji kulturalnej:
Działalność edukacyjną prowadzimy z uwzględnieniem celów Zintegrowanego Programu Rewitalizacji, kierujemy ją do warszawiaków, a w szczególności do mieszkańców Pragi Południe.
Kształtujemy ofertę kulturalną tak, by była dostępna zarówno dla osób z najbliższej okolicy, jak i gości z innych dzielnic Warszawy i województwa mazowieckiego oraz turystów. Rozbudzamy potrzebę uczestnictwa w kulturze, edukujemy, zachęcamy do aktywności.
Jesteśmy instytucją otwartą. Tworzymy przestrzeń do pracy dla muzyków profesjonalnych i nieprofesjonalnych, do spotkań miłośników każdego rodzaju muzyki. Chcemy być miejscem, gdzie osoby poszukujące estetycznych doznań i chcące się rozwijać, mogą współdziałać lub odpoczywać w miłej i bezpiecznej przestrzeni.
Dbamy o lokalną tożsamość i tradycję.

Misja i krótki opis instytucji:
Orkiestra Sinfonia Varsovia jako samodzielna instytucja kultury działa od 2008 roku. W 2010 roku Orkiestra otrzymała własną siedzibę – dawny Instytut Weterynarii SGGW przy ulicy Grochowskiej 272. W 2015 roku została podpisana umowa z Atelier Thomas Pucher na projekt wykonania dokumentacji projektowej nowej sali koncertowej Sinfonii Varsovii i zagospodarowania architektonicznego nieruchomości przy ul. Grochowskiej 272. Nowe centrum muzyki dla Warszawy skupione wokół Orkiestry Sinfonia Varsovia, będzie nie tylko atrakcyjnym miejscem dla prezentacji muzyki klasycznej, lecz również miejscem spędzania czasu wolnego. Ma być ważną przestrzenią dla ludzi – mieszkańców Pragi, całej Warszawy, ale też turystów odwiedzających Polskę. Szeroki program artystyczny i edukacyjny będzie przygotowywany z myślą o potrzebach publiczności w każdym wieku i o różnym stopniu zaangażowania w sztukę.

Inne działania dotyczące edukacji kulturalnej:
Projekty edukacyjne i animacyjne organizowane w siedzibie Orkiestry:
Program Akademia Sinfonia Varsovia, cykl warsztatów adresowany do studentów i młodych absolwentów uczelni muzycznych, przygotowujący ich do gry w najlepszych orkiestrach symfonicznych. Warsztaty prowadzą koncertmistrzowie i muzycy soliści Sinfonii Varsovii. Projekt realizowany jest we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Edukacyjne programy przeznaczone dla najmłodszych to m.in. projekty współorganizowane z Fundacją „Muzyka jest dla wszystkich”: Smykofonia, muzyczny program dla dzieci do lat pięciu oraz adresowana do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych Akcja Labirynt.

Projekty dla wszystkich: Letnie Koncerty na Grochowskiej, cykl kameralnych koncertów realizowany w każdą sobotę i niedzielę od maja do sierpnia, Potańcówki na Grochowskiej, zabawy do muzyki na żywo realizowane w piątkowe wieczory w lipcu i sierpniu, Sinfonia Varsovia Kameralnie, cykl koncertów odbywających się raz w miesiącu w wybraną środę, z udziałem muzyków Orkiestry Sinfonia Varsovia, którzy prezentują się w zespołach kameralnych, projekt Staynia czyli wspólne muzykowanie i nauka gry na instrumentach dla dorosłych.

Kontakt do osoby odpowiedzialnej za edukację kulturalną:
Malina Sarnowska, kierownik Działu Edukacji, e-mail: malina.sarnowska@sinfoniavarsovia.org

Facebook