Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
E-mail Facebook

Muzeum Rzeźby w Królikarni
Rodzaj instytucji: galeria, muzeum
ul. Puławska 113a
Warszawa (mapa)
zamknij
48 22 843 15 86
krolikarnia@mnw.art.pl
www.krolikarnia.mnw.art.pl

Opis

Misja / krótki opis instytucji

Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego, Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie, opiekuje się kolekcją Xawerego Dunikowskiego, kolekcją Rzeźby Dawnej oraz Współczesnej ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. W Królikarni każdego roku odbywa się kilka wystaw czasowych. Oprócz wystaw organizowane są spektakle, spotkania, wykłady, konferencje, warsztaty, pokazy filmowe i koncerty.

Muzeum Rzeźby nie posiada typowej stałej ekspozycji. W salach wystawowych organizowane są wystawy czasowe. W ramach stałej ekspozycji w Muzeum Rzeźby można zwiedzać Park Rzeźby oraz Magazyny z kolekcją rzeźb Xawerego Dunikowskiego i Magazyny Studyjne Rzeźby XX i XXI wieku. Magazyny Studyjne nie są wystawą, ale tak zorganizowanym magazynem, by publiczność podczas studyjnych wizyt mogła z bliska zapoznać się z kolekcją Muzeum, porównać właściwości materiałów rzeźbiarskich, śledzić kierunki w sztuce ostatnich lat, a nawet podjąć własne studia rysunkowe.

Działania dotyczące edukacji kulturalnej

Muzealne czwartki

W każdy ostatni czwartek miesiąca organizujemy spotkania dedykowane seniorom, na które zapraszamy również wszystkich dorosłych i młodzież. Są to oprowadzania, wykłady, warsztaty do wystaw czasowych lub związane ze stałą kolekcją Muzeum.

Warsztaty rodzinne

W każdą pierwszą niedzielę w Królikami odbywają się spotkania dla rodzin: warsztaty, spotkania literackie, wydarzenia muzyczne.

Programy do wystaw czasowych

Do każdej wystawy czasowej przygotowujemy bogaty program wydarzeń towarzyszących na który składają się projekty autorskie, wykłady, warsztaty dla dzieci i dorosłych, spotkania z artystami i wybitnymi osobistościami ze świata kultury.

Muzeum dostępne

Do wystaw czasowych organizujemy oprowadzania i spotkania z audiodeskrypcja dla osób z dysfunkcją wzorku oraz oprowadzania w PJM lub z tłumaczeniem na PJM dla osób z dysfunkcją słuchu.

Wydarzenia muzyczne

W Królikarni każdego roku odbywa się wiele koncertów i wydarzeń muzycznych, m.in. „Klasycznie na trawie”, „Mała Warszawska Jesień”, „W Brzask”, „Słuchy – koncerty do zwiedzenia”.

Lekcje muzealne

Lekcje muzealne w Królikarni prowadzone są na wystawach czasowych, w Magazynach Studyjnych oraz w Parku Rzeźby. Zajęcia dostosowane są do wieku uczestników, mają charakter interaktywny i zawierają elementy warsztatowe. Wszystkie lekcje muzealne zgodne są z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych wynikającą z rozporządzenia MEN. W ofercie Muzeum Rzeźby jest kilkanaście tematów lekcji np.: Moja pierwsza wizyta w Muzeum, Rzeźba, co to takiego? Materiał na rzeźbę, Rzeźbiarski portret, Na tropie rzeźby, Sztuka czytania sztuki, Mowa ciała.

Kontakt do osoby odpowiedzialnej za edukację kulturalną:

Barbara Kaliciuk bkaliciuk@mnw.art.pl

Multimedia