Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
E-mail Facebook

Sztukarnia Centrum Artystyczne
Rodzaj instytucji: firma
ul. Odolańska 60
Warszawa (mapa)
zamknij
692 870 303 , 22 465 85 65
sztukarnia@sztukarnia.pl
sztukarnia.pl

Opis

Co jest dla nas najważniejsze w edukacji kulturalnej:
Kluczowym zagadnieniem w edukacji kulturalnej zdaniem osób współtworzących Sztukarnię jest czynny udział w artystycznej działalności człowieka jako takiego, zarówno jednostki jak i grupy. Edukacja kulturalna to dla nas zaproszenie zwykłego człowieka do tworzenia, realizowania swoich artystycznych pragnień, pielęgnowania zdolności, ale i odkrycia pasji. To zaproszenie do spotkania ze sztuką traktowaną jako źródło inspiracji. To nacisk na proces twórczy, a nie efekt.

Misja i krótki opis instytucji:
Misją Sztukarni jest umożliwić każdemu dziecku i dorosłemu odkrycie w sobie artysty. Chcemy pielęgnować pasje ludzi i wspólnie poszukiwać nowych. Inspirować się nawzajem i nieść radość tworzenia.

Projekt autorski:
Cykl warsztatów Akademia malarstwa dla dorosłych:
Jest to jeden z wielu projektów realizowanych na co dzień przez Sztukarnię. Jeden z wielu cykli warsztatów. Każdy równie istotny w kontekście edukacji kulturalnej. Pomysł projektu narodził się wraz z powstaniem firmy. Adresowany jest do osób dorosłych bez ograniczeń wiekowych. Zrealizowano warsztaty i wystawy.
Rezultaty projektu: wyjazdowe plenery malarskie, nawiązanie więzi międzypokoleniowych.
Finansowanie: środki własne, sponsorzy.
Co było najtrudniejsze?
Pokonanie wewnętrznych barier uczestników.
Co sprawiło największą radość?
Uczestnikom wystawa prac, twórcom proces tworzenia prac i radość tworzenia.

Inne działania dotyczące edukacji kulturalnej:

Sztukarnia to centrum artystyczne, które organizuje warsztaty dla dzieci i dorosłych, klientów indywidualnych i zorganizowanych grup, w swojej siedzibie i poza nią. Prowadzi warsztaty w przedszkolach, szkołach, na uniwersytecie trzeciego wieku, współpracuje z urzędami pracy. Dodatkowo organizuje urodziny dla dzieci, prowadzi eventy dla firm.
Sztukarnia realizuje warsztaty artystyczne oraz edukacyjne m.in. z zakresu edukacji ekologicznej. Bierze udział w nocy muzeów oraz organizacji projektów charytatywnych.

Kontakt do osoby odpowiedzialnej za edukację kulturalną:
Marta Kocikowska, marta.kocikowska@sztukarnia.pl