Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
E-mail Facebook

Klub Mam i Tatusiów na Bielanach, Stowarzyszenie „Mamy Czas”
Klub Mam i Tatusiów na Bielanach, Stowarzyszenie „Mamy Czas”
Rodzaj instytucji: stowarzyszenie
al. Zjednoczenia 19
Warszawa
www.mamyczas.wordpress.com

Opis

Co jest dla nas najważniejsze w edukacji kulturalnej:
Stowarzyszenie „Mamy Czas” poprzez swoje działania m.in. Klub Mam i Tatusiów na Bielanach animuje życie rodzin w Dzielnicy Bielany. Odpowiada tym samym na potrzeby najmłodszych mieszkańców dzielnicy oraz ich opiekunów. Swoimi projektami wspieramy rozwój małego dziecka. Dziecko uczestnicząc w naszych zajęciach, odkrywa i poznaje świat poprzez dźwięk, dotyk, całą gamę sensorycznych przeżyć. Poprzez swobodną zabawę przyswaja nowe informacje. Cieszymy się, gdy dzięki naszym warsztatom, rodzice i opiekunowie uczą się jak być lepszymi rodzicami.

Misja i krótki opis instytucji:
Jesteśmy grupą mam i tatusiów, którzy chcą, aby na warszawskich Bielanach istniało miejsce przyjazne dzieciom i ich rodzicom.
Tworzymy miejsce, gdzie możemy się spotykać, wymieniać doświadczeniami i rozwijać. Nasze pociechy wspólnie się bawią, twórczo spędzają czas i rozwijają różne umiejętności. Staramy się regularnie zapraszać ciekawych gości, aby rozwijać swoje umiejętności wychowawcze.
W sposób wszechstronny pomagamy rodzicom, opiekunom i dzieciom poprzez działalność edukacyjną, kulturalną oraz działalność z zakresu ochrony oraz promocji zdrowia i pomocy społecznej.

Projekt autorski:
Moja pierwsza książka
Od czego się zaczęło, czyli historia powstania projektu:
Pomysł przyszedł z Marcinem Pińkowskim, który przyprowadził swe dzieci na trwające zajęcia plastyczne do Biblioteki nr 14. Zaproponował złożenie projektu w ramach konkursu ogłoszonego przez wolontariat pracowniczy firmy T-Mobile. Po burzy mózgów prowadzącej zajęcia - Justyny Eberle, taty Marcina Pińkowskiego i Alicji Sakowskiej, mamy jednej z uczestniczek spotkań i członka Stowarzyszenia „Mamy Czas” powstał projekt, który został złożony w imieniu Stowarzyszenia. Po pozytywnym zatwierdzeniu przez kapitułę, projekt ruszył. Nie zmieniając formuły warsztatów dzieci zostały poinformowane o nowym projekcie. Rozważaniom, futurystycznym wizjom i plastycznej twórczości nie było końca. Efektem jest książką w 100% stworzona przez dzieci. Wszystkie teksty, obrazki zawarte w książeczce są autorstwa dzieci uczestniczących w projekcie, co daje im wielki powód do dumy. Dodatkową wartością było zrealizowanie spektaklu na podstawie wydanej książki i towarzyszące temu Bielański Festiwal Książki Dziecięcej.

Inne działania dotyczące edukacji kulturalnej:
Warsztaty:
- dla rodzin - Dni otwarte, Jestem mamą, Zaczarowany świat bajek i baśni, Poranki z angielskim, Zabawy z plastyką, Mamo, tato jestem eco, Edupląsy, Projekt dwulatek, Wyginam śmiało ciało , Tańcograjka, Czas mamy, Bawmy się, Kącik kulinarny
- dla dorosłych - Akademia pediatrii dla rodziców, Trening skutecznego rodzica, Spotkania ze specjalistą.
Lekcje:
dla przedszkolaków i uczniów Małe warsztaty wielkiej architektury, Animacja poklatkowa.
Kursy:
dla seniorów, dorosłych, uczniów, studentów, nauczycieli i animatorów - Pierwsza pomoc pediatryczna, Chustonoszenie.
Projekty i działania realizowane w szkołach: Bielańska stonoga.
Projekty i działania realizowane poza siedzibą: Moja pierwsza książka, Bielańska stonoga, Kraina Świętego Mikołaja.
Spektakle/ koncerty z udziałem uczestników: Spotkania teatralne dla rodzin.

Kontakt do osoby odpowiedzialnej za edukację kulturalną:
mamybielanskie@gmail.com

Multimedia