Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
E-mail Facebook

Małgorzata Duda
aktorka
Aktorka komediowa, dramatyczna i musicalowa. Ukończyła szkołę muzyczną na wydziale piosenki. Następnie studiowała aktorstwo na PWST w Warszawie, które ukończyła w 1989 roku. Po studiach związana była ze sceną Teatru Nowego Adama Hanuszkiewicza. Na stałe jest zaangażowana w Teatrze Nowym w Warszawie u Adama Hanuszkiewicza, ale występuje także w teatrach takich jak: Roma, Rampa, Powszechny, Arkadia, Stara Prochownia. Współpracowała z reżyserami tj. Adam Hanuszkiewicz, Janusz Józefowicz – musical Metro, również na Brodway’u, Wojciech Siemion – teatr poetycki na scenie Teatru Stara Prochownia. Gościnne występowała w Belgii, Holandii, Niemczech, Szwajcarii, Izraelu, Wojciech Kępczyński – musical Crazy for You, Piotr Ciepak – Ostatnie dni ludzkości w Teatrze Powszechnym.
Jako aktorkę musicalową mogliśmy ją podziwiać na scenie Teatru Buffo w Romeo i Julii, w Teatrze Rampa w spektaklu A my do Betlejem oraz w musicalach Awantura w piekle i Obcy.
W swoim dorobku artystycznym posiada dwie płyty z muzyką Janusza Tylmana i Piotra Hajduka – Kolędy Klekotkowe i Samotność, z jedyną istniejącą wokalna wersją Wielkiej Improwizacji Adama Mickiewicza.
Widzowie mogli ją oglądać w wielu filmach i serialach: Plebania, Siostry, Teczki, Na dobre i na złe, Królowie Śródmieścia, Wiedźmy, Boża Podszewka, Pierwsza Miłość, Na wspólnej, Złotopolscy, Samo życie, Marzenia do spełnienia, Twarze i maski, Duża przerwa, Adam i Ewa, 13 posterunek, Klan.
Artystka jest twórczynią autorskiej metody nauczania dykcji i impostacji sprawdzonej w wieloletniej współpracy z młodzieżą na scenie Teatru Kadr oraz podczas zajęć warsztatowych Ogólnopolskich Konkursów Recytatorskich i warsztatów teatralnych prowadzonych na terenie całego kraju.
Jest autorką i reżyserką przedstawienia Sposób na poezję (premiery Teatr Roma i Teatr Rampa) oraz licznych przedstawień w Młodzieżowym Teatrze Kadr (Moje ulubione, Europodróże małe i duże, Gałczyński kontra telenowela). Od wielu lat pracuje jako pedagog i reżyser przedstawień z udziałem młodzieży. Zajęcia teatralne i wokalne prowadzi w Teatrze Kadr i Studiu Artystycznym Metro przy Teatrze Buffo.
Wielokrotna laureatka Festiwali Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (nagroda publiczności za parodię Tiny Turner), Grand Prix Festiwalu Piosenki Francuskiej.
Chętnie współpracuje z ludźmi, którzy kochają teatr.

źródło: www.klimakterium.art.pl/aktorki/

Instytucje