Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
E-mail Facebook

Stefano Terrazzino
tancerz
”Początek kariery tanecznej... Stefano od dziecka był nieśmiały, toteż w wieku szesnastu lat rodzice namówili go na kurs tańca, który miał dodać mu trochę odwagi i pewności siebie. Tak więc w 1995 roku Stefano stał się członkiem klubu tanecznego Blau Gold Cassino, w którym trenuje do dziś. Po pewnym czasie zorientował się, że taniec jest dla niego czymś więcej niż tylko środkiem na pokonanie nieśmiałości. Bardzo szybko trafił do grupy turniejowej. Wraz z Concettą Strazzeri wziął udział w Mistrzostwach Kraju w Badden Wuttemberg, gdzie doszedł do finału. W ciągu 1 1/2 roku awansował z grupy D do A. Stefano i Concetta przestali tańczyć razem w 1999 roku. Ogromnym sukcesem było zdobycie międzynarodowej klasy S w tańcu standardowym z Yvonne Hemlein. W latach 1999-2001 trenował z Angelą Stuppia. Byli finalistami wielu międzynarodowych turniejów, m.in. w Zurychu i Pirenelo. W 2001 roku Stefano zdał maturę w Gimnazjum im. Jana Sebastiana Bacha w Mannheim. Największe sukcesy osiągnął tańcząc z Ewą Szabatin, z którą rozstał się 1.06.2007 roku. W 2005 roku zdecydowali się trenować tylko tańce latin. Byli finalistami m.in. Polish Open Championships i Mistrzostw Niemiec w tych właśnie tańcach. Jego obecną partnerką jest Paulina Biernat.
Taniec z Gwiazdami
Stefano brał udział w pięciu edycjach Tańca z Gwiazdami. Pierwszy raz tańczył z dziennikarką Kingą Rusin, z którą wygrał czwartą edycję tanecznego show. Następnie jego partnerką była córka przewodniczącego PO, Kasia Tusk. Razem zajęli 3 miejsce. W szóstej edycji był trenerem Justyny Steczkowskiej, z którą doszedł do ostatniego odcinka. Zajęli wówczas drugie miejsce. Kolejne edycje były dla niego równie owocne- pierwsze miejsce z Agatą Kuleszą w VIII edycji oraz drugie miejsce z Kasią Glinka w XI edycji. W ostatniej XIII edycji tanecznego show Stefano tańczył z artystką kabaretową Katarzyną Pakosińską. Para zajęła szóste miejsce. Tancerz wziął także udział w niemieckiej edycji programu. Partnerował tam aktorce Andrei Sawatzki (ósme miejsce) oraz piosenkarce Mandy Capristo (siódme miejsce).

”Cin Cin Amore”... To właśnie podczas treningów z Justyną został odkryty jego kolejny talent- śpiew. Dzięki namowom piosenkarki Stefano zaczął pracę nad swoim albumem, którego pierwszy singiel zatytułowany jest Pasion de Amor. Kolejnymi singlami były utwory ”Cin Cin Amore”, ”Another Minute”, do których powstały teledyski. Ostatnim singlem z płyty jest piosenka ”Candy”, w której towarzyszyła Stefano piosenkarka Patti.

Telewizja, kino, teatr... Oprócz tego tancerz zadebiutował na ekranach telewizyjnych, w dwóch polskich serialach. Pierwszym z nich było ”39 i pół”, gdzie Włoch w jednym odcinku wcielił się w Zorro. Mogliśmy również oglądać go w popularnym serialu ”Samo Życie”. Grał tam Pino (właściwie Giuseppino), włoskiego dziennikarza. Zagrał również epizodyczne role w serialach ”Linia życia”, ”Ja to mam szczęście”, ”Na Wspólnej”. Stefano wystąpił również w dwóch filmach - ”Turysta” oraz ”100dniówk@”. Jednym z największych osiągnięć aktorskich Włocha jest granie Rudolfa Valentino w spektaklu 3d ”Polita”. Reżyserem sztuki jest Janusz Józefowicz, a postać Valentino jest jedną z ważniejszych zaraz po tytułowej Policie, czyli Poli Negri. Stefano po zakończeniu kariery tanecznej chce zająć się produkcją strojów turniejowych, ponieważ z wykształcenia jest krawcem teatralnym. Posługuje się językami: polskim, angielskim, niemieckim, francuskim oraz włoskim. Wolny czas spędza z rodziną, przyjaciółmi, chodzi na imprezy, słucha muzyki a także czyta książki, jeśli tylko pozwala mu na to czas. Jego motto to „Carpe Diem”.”


Źródło: Teatr Rampa

Instytucje