Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
E-mail Facebook

Festiwal impro szuka krytyczek i krytyków [Nabór na rezydencję]
Własność Organizatora
Improwizacja teatralna to sztuka komediowa, która rozwija się w Polsce od ponad 10 lat. Co sezon pojawiają się nowe grupy, style, formaty, otwierają się nowe sceny. Jak mówić o improwizacji? Czym ona jest? Gdzie jest jej miejsce w szeroko rozumianej sztuce teatralnej?

Jako organizatorzy drugiego Warsaw Improv Festival (20-24.06) chcielibyśmy włączyć do rozmowy o improwizacji jak najwięcej osób, dlatego - dzięki pomocy Instytutu Teatralnego, im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej - tworzymy program rezydencji dla osób, które chciałyby o impro pisać.

Przez dwa miesiące pozostające do festiwalu chcielibyśmy wprowadzić cztery osoby związane ze studiami humanistycznymi (studentów lub absolwentów) w świat improwizacji teatralnej.

Z naszej strony oferujemy:
- darmowy udział w "Zerówce" Szkoły Impro, czyli 6-spotkaniowym cyklu zajęć z podstaw improwizacji (możliwy start w dwóch terminach: od 20 kwietnia lub w kursie, który rozpocznie się w maju);
- darmowe wejścia na wybrane spektakle improwizowane w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym;
- zestaw materiałów dydaktycznych (wybrane książki i artykuły);
- możliwość rozmów z najbardziej doświadczonymi improwizatorami w Polsce.

Osoby, które ukończą naszą rezydenturę będą mogły uczestniczyć w festiwalu w charakterze krytyków teatralnych. Ich teksty będziemy publikować na stronie festiwalu oraz e-teatr.pl.

Podczas festiwalu odbędzie się również Forum o improwizacji “Kto się boi impro?”, na którym będzie można porozmawiać również o pisaniu o improwizacji.

Na zgłoszenia czekamy do 19.04 pod adresem entry.wife@gmail.com. Napiszcie kilka zdań o sobie (kierunek studiów, dotychczasowe doświadczenia i zainteresowania krytyczne). W mailu podajcie również linki do opublikowanych tekstów lub załączcie teksty jeszcze nieopublikowane.

Więcej na: facebook.com

Szkoła Impro
Fundacja Klancyk
Resort Komedii
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
Wydział Wiedzy o Teatrze AT