Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
E-mail Facebook

Raport Filmowa EduAkcja Warszawy 2017
Raport Filmowa EduAkcja Warszawy 2017
W ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej zorganizowana została pierwsza Konferencja Filmowa EduAkcja Warszawy. W jednym miejscu spotkali się nauczyciele, urzędnicy, eksperci od prawa autorskiego i pozyskiwania środków, animatorzy i edukatorzy z domów kultury, Dyskusyjnych Klubów Filmowych, stowarzyszeń, fundacji, kin, placówek oświatowych, szkół, uczelni wyższych, przedsiębiorstw i grup nieformalnych. Zainicjowaliśmy dyskusję o istocie edukacji filmowej w stolicy, zastanowiliśmy się nad wyzwaniami i możliwymi kierunkami rozwoju, poznaliśmy dobre rozwiązania.

Pionierski charakter spotkania wymusił przesunięcie ciężkości z pogłębionej analizy i prób zarysowania działań na przyszłość w stronę badania stanu obecnego i budowania przestrzeni do działań sieciujących. Konferencja podzielona była na dwie części. W pierwszej skupiliśmy się na zarysowaniu najistotniejszych problemów związanych z edukacją filmową. Odbyły się dwie otwarte dla wszystkich uczestników debaty: o prawie autorskim oraz o pozyskiwaniu środków z instytucji publicznych. W drugiej części spotkania pracowaliśmy przy pięciu stolikach tematycznych, gdzie metodą warsztatową pod czujnym okiem ekspertów zgłębialiśmy bardziej szczegółowe zagadnienia.

Poniższy raport prezentuje opracowanie debat przygotowane przez Tomasza Kolankiewicza oraz efekty pracy stolikowej przygotowane przez osoby, które je moderowały. Każdy z opisów został podzielony na trzy części: edu na dziś, czyli opis aktualnych wyzwań, które dostrzegli uczestnicy warsztatu, edu refleksja, czyli kierunki, w których podążała dyskusja podczas warsztatu, oraz edu rekomendacje, czyli propozycje konkretnych rozwiązań wypracowane przez uczestników.

Organizatorami konferencji byli: Warszawski Program Edukacji Kulturalnej oraz Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (FINA).

Konferencja odbyła się 8 listopada 2017 roku w siedzibie FINA przy ulicy Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie.

Raport Filmowa EduAkcja Warszawy 2017