Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
E-mail Facebook

Finaliści 10. Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej
10 Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej
Decyzją Kapituły Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej do finału dotarli:

INSTYTUCJE ANIMACJI KULTURY:

1. 100 Stanów Wolności - kolektywna mozaika ceramiczna / Dom Kultury TuPraga;
2. Archiwum Wólki / Bielański Ośrodek Kultury - Filia Estrady 112;
3. Sztuka z bliska - projekt wsparcia osób starszych zależnych / Wawerskie Centrum Kultury Filia Aleksandrów;
4. Wrzenie - Gdy wolność wszystkich ludzi zbudzi /Dom Kultury Włochy;

INSTYTUCJE ARTYSTYCZNE I MUZEA:

1. Dotknij sztuki - warsztaty i wystawa multisensoryczna dla dzieci i dorosłych / Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski;
2. Dziecięca Rada Muzealna / Muzeum Narodowe w Warszawie;
3. Reprezentacje. Nowa edukacja / Biennale Warszawa;
4. Scena Debiutu - tutoring teatralny dla nauczycieli i instruktorów / Teatr Ochoty - Ośrodek Kultury Teatralnej;
5.Warsaw Film Nest / Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

1. Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „JoséSong” / XXII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Martí ;
2. Ogólnopolski Festiwal Filmowy 9 Minut / Samorząd Uczniowski IX Liceum Ogólnokształcącego im. Klementyny Hoffmanowej

SZKOŁY PODSTAWOWE:

1. Nauczyciele Dzieciom - Teatr Nauczycieli SP 357 / Szkoła Podstawowa nr 357;
2. Neonowa 140-stka / Szkoła Podstawowa nr 140 im. Kazimierza Jeżewskiego;
3. Przybora jest dobry na wszystko / Szkoła Podstawowa nr 70 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Monte Cassino;
4. Świat Bajek / Szkoła Podstawowa nr 385 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego;
5. Zaczarowana paleta / Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego;

PRZEDSZKOLA:

1. Co kryją podwodne głębiny? - czyli kropelki wiedzy o otaczającym nas świecie / Przedszkole nr 261 "Pod dębami";
2. Czas na sztukę / Przedszkole nr 151;
3. Kopalnia Sensorycznych Wrażeń - Sztuka jako narzędzie nowoczesnej edukacji i terapii pedagogicznej / Przedszkole nr 50;
4. W krainie Teatrolandii / Przedszkole nr 376 z Oddziałami Integracyjnymi;

ORGANIZACJE POZARZĄDOWE:

1. Moja ulica – opowieści mieszkańców ulicy Skaryszewskiej - Spektakl "Róża ze Skaryszewskiej" / Fundacja Scena Lubelska 30/32;
2. Pytam o Polskę - dyskusja dzieł XX wieku / Fundacja ART;

INNE:

1. Hop siup scenerię do bajki zrób / Izabella Toroniewicz-Wyszomirska;
2. Kreatywny nauczyciel - kreatywny uczeń - interdyscyplinarna edukacja przez sztukę / Pole Sztuki;
3. Wielość rzeczywistości. Wystawa o nas i muzeum / Galeria Działań SMB "Imielin";
4. Wzornik - narzędzie do posługiwania się obrazem / Stefan Paruch, Monika Masłoń.